powrót

Tirana...

 
Tirana nie jest ładnym miastem.
Jest za to prześlicznie położona
w dolinie pomiędzy górami.
Dzieci bawią się na ulicy,
pod okiem babci, która akurat nie obsługuje klientów.
Wzdłuż rzeki płynącej w centrum Tirany
ludzie pobudowali na dziko domy.
Na szczęście został wydany nakaz rozebrania ich.
Te rudery nie dość że groziły zawaleniem,
ale nie były ozdobą miejskiego krajobrazu.
 
W centrum miasta można spotkać pucybutów.
Ci mili ludzie z uśmiechem pozują do fotografii.
Nie nudzą się, klienci chętnie korzystają z ich usług.
   
 
   
Na bazarze tuż obok dworca kolejowego
można kupić warzywa, owoce, sery...
W Tiranie na ulicach dość popularne
są prywatne "budki telefoniczne".
 
Niestety częstym obrazkiem też są dzieci,
które żebrzą albo przeszukują śmietniki.

do góry
powrót
powrót do strony głównej